Bezpieczeństwo Unii Europejskiej w czasie COVID-19

Event
29 Maj 2020

28.05.2020 - Bezpieczeństwo UE w epoce COVID-19. Jakie zagrożenia dla Unii Europejskiej i jej najbliższego otoczenia niesie ze sobą pandemia?

 

28-ego maja odbyło się webinarium poświęcone tematyce bezpieczeństwa Unii Europejskiej w epoce COVID-19. Naszym gościem był Pan Maciej Popowski, Zastępca Dyrektora Generalnego Dyrekcji Generalnej do spraw Sąsiedztwa i Rozszerzenia Komisji Europejskiej. Wraz z uczestnikami webinarium porozmawialiśmy na temat zagrożeń wynikających z pandemii korona wirusa, wniosków, które możemy wysnuć z obecnej sytuacji oraz instrumentów, których używa Unia Europejska do zmierzenia się z pojawiającymi się wyzwaniami. Nie zabrakło również kwestii szerszego rozumienia autonomii strategicznej, Zielonego Ładu czy perspektywy ściślejszej współpracy z platformami internetowymi w celu ograniczenia dezinformacji.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Maciejowi Popowskiemu za przedstawienie swojej wnikliwej analizy obecnej sytuacji oraz wszystkim, którzy brali udział w debacie!