Zostań członkiem      |

Wykład Jacka Bartosiaka - Bruksela 26 IX 18:30

Event
15 wrz 2017

Stowarzyszenie Network PL wraz z Biurem Regionalnym Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli serdecznie zapraszają na wykład dra Jacka Bartosiaka, eksperta do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojen morskich, który odbędzie się w dniu 26 września 2017 r. o godzinie 18.30 w budynku Dom Polski Wschodniej przy Avenue de Tervuren 48 w Brukseli (stacja metra Merode)

Tematem wykładu będą zmiany zachodzące w systemie bezpieczeństwa globalnego w kontekście toczącej się obecnie rywalizacji pomiędzy słabnącym globalnym hegemonem USAoraz wyłaniającymi sie mocarstwami regionalnymi takimi jak Chiny i Rosja.

 Po wykładzie, który będzie trwał ok. 1 godziny przewidziany jest dodatkowy czas na pytania i dyskusje.
Spotkanie poprowadzi nasz kolega i członek stowarzyszenia Network PL Arkadiusz Langer

 

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA
bardzo dziękujemy za zainteresowanie

 

Dr Jacek Bartosiak jest ekspertem do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej, jest Dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji Pułaskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”, jest członkiem Rady Budowy Okrętów w Gdyni.

W Potomac Foundation oraz w Fundacji Pułaskiego zajmuje się geopolityką, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki.
Na powyższe tematy publikuje i wypowiada się w mediach w Polsce i za granicą.

W szczególności interesuje się polityką bezpieczeństwa USA oraz rywalizacji największych mocarstw, w tym kwestiami bezpieczeństwa na Zachodnim Pacyfiku i w Eurazji.
Doktor nauk społecznych, obronił doktorat w Polskiej Akademii Nauk na temat sytuacji geostrategicznej Stanów Zjednoczonych i Chin na Zachodnim Pacyfiku i w Eurazji w kontekście amerykańskiej koncepcji wojny powietrzno-morskiej.
Autor książki „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”.