Zostań członkiem      |

Ambasadorowie karier UE - rekrutacja do programu

News
01 kwi 2015

"Ambasadorowie Karier UE" to program zainicjowany w roku 2010 przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), który ma zachęcić  studentów do podjęcia pracy zawodowej w instytucjach unijnych. Poprzez sieć studentów przeszkolonych przez EPSO i pełniących rolę osób kontaktowych na uczelniach, "Ambasadorowie" aktywnie promują możliwości pracy w instytucjach UE, udzielają informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, a także organizują spotkania z urzędnikami UE i lokalnie reprezentują EPSO.

Współpracują też z MSZ, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi. Wspólnie z resortem dyplomacji  oraz siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej organizują spotkania i wykłady otwarte o promocji zatrudnienia.

Program ambasadorski cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów. Liczymy, że ich zainteresowanie  doprowadzi także do zwiększenia zatrudnienia Polaków w instytucjach europejskich.

W pierwszej edycji EU Careers Ambassadors wzięło udział 23 studentów z uczelni europejskich, w drugiej było to już ponad 40. W roku akademickim 2012/13 odbyła się trzecia edycja programu ambasadorskiego z udziałem 52 przedstawicieli europejskich uczelni, w tym reprezentantów Uniwersytetu Gdańskiego i Warszawskiego. W roku akademickim 2014/15 Polskę reprezentuje p. Agnieszka Zakrzewska, studentka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Europejski Urząd Doboru Kadr ogłosił rekrutację do programu na rok akademicki 2015/16, termin składania aplikacji mija 16 kwietnia br. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://europa.eu/epso/ambassadors/students/index_en.htm.

Zachęcamy serdecznie do składania aplikacji.

źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych