Zostań członkiem      |

MSZ: Seminarium dla Ambasadorów Karier UE

News
15 paź 2015

- Gratulujemy Państwu objęcia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji Ambasadorów Karier UE - powiedziała Beata Prądzyńska, zastępca dyrektora Biura Dyrektora Politycznego witając uczestników szkolenia, które odbyło się dzisiaj w Warszawie. Polska jest drugim spośród czterech wybranych krajów członkowskich UE, w którym Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) przeprowadził szkolenie dla Ambasadorów Karier UE.

To wyróżnienie dla Polski. Potwierdzone zostało wyborem dziewięciu studentów reprezentujących osiem wyższych polskich uczelni do programu Ambasadorowie Karier UE w edycji 2015/16. Tegoroczni uczestnicy programu reprezentują Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Zielonogórski.

Jak zaznaczyła Ulli Mangold, przedstawicielka EPSO ”najważniejsze w pełnieniu funkcji ambasadora Kariery UE jest zaangażowanie i pełne przekonanie do tego co się robi”.

Głównym celem seminarium było przedstawienie roli i form działalności Ambasadora Karier UE ze szczególnym uwzględnieniem procesu i etapów rekrutacji prowadzonej przez EPSO.

Przedstawicielki EPSO doceniły i podkreśliły wyjątkowe wsparcie udzielane Ambasadorom Karier UE przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ambasador Karier UE to program zainicjowany w roku 2010 przez EPSO, którego głównym celem jest informowanie i promowanie przez studentów ścieżki kariery w strukturach UE. Działania Ambasadorów Karier UE realizowane są dzięki wsparciu i systematycznej współpracy z MSZ, podejmowaniu wspólnych inicjatyw z Regionalnymi Ośrodkami Debaty Międzynarodowej oraz z Przedstawicielstwem KE w Warszawie. Podczas rocznego udziału w programie Ambasadorowie mogą także liczyć na wsparcie ze strony macierzystych uczelni i duże zaangażowanie Biur Karier.

źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych