TVP: WOŚP zagrała w unijnych instytucjach

WOŚP zagrała w unijnych instytucjach

TVP Info, 11.01.2014

Choć finał dopiero w niedzielę, w Brukseli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła już grać. Podczas nocnej aukcji, przygotowanej przez Polaków pracujących w unijnych instytucjach, zbierano pieniądze na pomoc dla chorych dzieci i seniorów.

– Do licytowania były między innymi srebrna taca od Hillary Clinton, podarowana przez profesora Jerzego Buzka, kolacja z posłem Zwiefką, a pan komisarz Lewandowski przygotował specjalny album z dedykacją na 25-lat „Solidarności” – wylicza Tomasz Rados, prezes Network PL, organizator aukcji.

Były także rzeczy nietypowe, jak chociażby godzinne spotkanie z Kapitanem Europą. Pytany o atrakcje przewidziane dla zwycięzcy odpowiedział: – Jestem gotowy zrobić wszystko – oczywiście w granicach rozsądku. Można mnie zaprosić na imprezę, przyjęcie dla dzieci, lub po prostu pogadać z pierwszym i jedynym superbohaterem w Europie!.

Brukselska aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry odbyła się już po raz szósty.

Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przeznaczona zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Źródło: http://www.tvp.info/13619161/informacje/ludzie/wosp-zagrala-w-unijnych-instytucjach/