Podkast Radio Berlaymont

Podcast promujący wiedzę o Unii Europejskiej oraz pracę w jej administracji.

Nasze ostatnie odcinki:


 • Odcinek 5: Jak działa Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny od środka – rozmowa z Jakubem Szumielewiczem

  Odcinek 5: Jak działa Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny od środka – rozmowa z Jakubem Szumielewiczem

  W piątym odcinku rozmawiamy z Jakubem Szumielewiczem, który jest szefem gabinetu Sekretarza Generalnego Komitetu Ekonomiczno Społecznego. Rozmawiamy o roli i zadaniach Komitetu, pracy w gabinecie Sekretarza Generalnego oraz możliwych karierach w tej instytucji.

 • Odcinek 4: Jak zostać stażystą w Komisji Europejskiej?

  Odcinek 4: Jak zostać stażystą w Komisji Europejskiej?

  W czwartym odcinku rozmawiamy z Alicją Rajpert, Magdaleną Jacyną oraz Mateuszem Mroczkiem – aktualnych oraz byłym stażystach o możliwościach jakie oferuje odbycie stażu w Komisji Europejskiej, jak najlepiej przygotować się do aplikacji oraz czy warto…

 • Odcinek 3: Polityka klimatyczna od środka z Katarzyną Bałucką – Dębską

  Odcinek 3: Polityka klimatyczna od środka z Katarzyną Bałucką – Dębską

  W trzecim odcinku rozmawiamy o polityce klimatycznej na poziome europejskim z Katarzyną Bałucką-Dębską, urzędnikiem mianowanym Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. działań w dziedzinie klimatu. Rozmawiamy o Europejskim Zielonym Ładzie, dlaczego Sprawiedliwa Transformacja jest kluczowym elementem tej polityki, oraz jak wygląda praca specjalistów od dialogu społecznego w Komisji Europejskiej.

 • Odcinek 2: Zarządzanie kryzysem COVID-19 w Unii Europejskiej

  Odcinek 2: Zarządzanie kryzysem COVID-19 w Unii Europejskiej

  W drugim odcinku naszego podkastu zapraszamy do rozmowy o zarządzaniu kryzysowym w związku z panemią COVID-19. Gośćmi podkastu są Piotr Kramarz z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób – jednej z agencji Unii Europejskiejz oraz Karolina Brzuska z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Komisji Europejskiej.

 • Odcinek 1: Wieloletnie ramy finansowe UE z Grzegorzem Radziejewskim

  Odcinek 1: Wieloletnie ramy finansowe UE z Grzegorzem Radziejewskim

  Network PL rozpoczyna nowy podcast promujący wiedzę o Unii Europejskiej oraz pracę w jej administracji. W pierwszym odcinku zapraszamy do rozmowy o nowym budżecie Unii Europejskiej, z insajderem, Grzegorzem Radziejewskim, Koordynatorem ds. Budżetu w DG-BUDG Komisji Europejskiej.

Bądź na bieżąco!

Subskrybuj!

Dla kogo ten podcast?

Pracownicy instytucji

Ten podkast pozwoli Ci na poznanie swoich kolegów i koleżanek od innej strony, rozwinąć swoją sieć kontaktów oraz poznać swoje organizacje od nieznanej wcześniej strony.

Osoby ciekawe świata

Poznasz historie o pracy i zadaniach organizacji, o których pewnie nie słuszałeś. Dowiesz się o tym jak wygląda praca nad tematami z pierwszej strony międzynarodowych portali i gazet.

Szukający wyzwań

Dowiesz się jak postawić pierwszy krok w drodze do ciekawej pracy w organizacjach międzynarodowych oraz jak rozwijać swoją karierę w ramach ich struktur.

Nasi prowadzący:

Michał Kubicki

Od 15 lat pracownik Komisji Europejskiej, z doświadczeniem w DG MOVE, GROW oraz DGT
Budynek Berlaymont od strony ronda Schuman

Skąd nazwa ‘Radio Berlaymont’?

Berlaymont jest to nazwa budynku w którym ma siedzibę najważniejsze organy Komisji Europejskiej. To w tym budynku, na 13 piętrze są biura komisarzy. Budynek ten to również siedziba Sekretariatu Generalnego, cześć Dyrekcji ds. Zasobów Ludzkich oraz Dyrekcji ds. Komunikacji.