NetworkPL rozpoczyna Program Mentoringu dla kierowników średniego szczebla

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Network PL w 2021 r. rozpoczęło projekt mentoringu dla koleżeństwa średniego szczebla menadżerskiego pracującego w instytucjach Unii Europejskiej.

Propozycja Network PL zainicjowania mentoringu dla polskich kierowników średniego szczebla przez dyrektorów pochodzących z tego samego kraju, spotkała się z pozytywnym odzewem, nie tylko jej potencjalnych uczestników, ale również Dyrekcji Generalnej ds. Zasobów Ludzkich Komisji Europejskiej, która z uznaniem odnotowała ten oddolny i nieformalny projekt. Z uwagi na specyfikę procesu mentoringu DG HR doceniła również pozytywne aspekty prowadzenia go w tej samej grupie językowej i kulturowej. Projekt ten, nadaje bardziej strukturalne ramy dotychczasowym kontaktom niektórych dyrektorów z kierownikami niższego szczebla, którzy – zgodnie z moim doświadczeniem – szukaja zawodowego wsparcia nie tylko w kontekście ich dalszych karier zawodowych ale również zarządzania i funkcjonowania na co dzień. Ponadto, inicjatywa tego mentoringu jest szczególnie na czasie w kontekście dodatkowych wyzwań, jakie niesie ze sobą praca w instytucjach unijnych w warunkach obostrzeń związanych z pandemią Covid-19

Ewa Synowiec, Dyrektor, DG TRADE, Komisja Europejska

Ideą tej inicjatywy jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia naszych Koleżanek i Kolegów, menadżerów wyższego szczebla – Dyrektorów, Zastępców Dyrektorów Generalnych oraz Dyrektorów Generalnych – w celu wsparcia Kierowników Wydziałów w dalszym rozwoju ich kariery. Chcielibyśmy w ten sposób merytorycznie wzmocnić polską kadrę kierowniczą i tym samym przeciwdziałać problemowi niedostatecznej reprezentacji Polaków zajmujących wyższe stanowiska menadżerskie.

Dziękujemy wszystkim parom mentoringowym, które podjęły wyzwanie i życzymy owocnej współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =