Kariera w organizacjach międzynarodowych

Instytucje Unii Europejskiej

Pracując w sercu Europy, od samego początku będziesz przebywać w szybko zmieniającym się środowisku międzynarodowym i będziesz ponosić odpowiedzialność za bieg wydarzeń. Unia Europejska istnieje po to, by służyć 500 mln ludzi w 28 państwach członkowskich, dzięki czemu w pracy możesz oczekiwać zadań o wyjątkowym zakresie i skali oraz możliwości dokonywania rzeczywistych i długotrwałych zmian.

Staże:

Komisja Europejska oferuje możliwość odbycia płatnego, 5-miesięcznego stażu w jednej ze swoich Dyrekcji Generalnych. Staże w Komisji są płatne i odbywają się w 2 razy w roku: od października do lutego oraz od marca do lipca. W ramach stażu stażysta dostaje różnego rodzaju zadania merytoryczne związane z działaniami zespołu, w którym pracuje.

O tym jak najlepiej przygotować się do stażu oraz jak z sukcesem aplikować rozmawiamy w tym odcinku naszego podkastu:

Radio Berlaymont
Radio Berlaymont
Odcinek 4: Jak zostać stażystą w Komisji Europejskiej?
Loading
/

Możliwość zatrudnienia:

UE oferują zdolnym i ambitnym osobom możliwość pracy w środowisku międzynarodowym. Możliwość zatrudnienia oferują Instytucje Europejskie oraz szerek agencji oraz innych ciał wspierających: 

Instytucje ONZ

Świat spogląda na Organizację Narodów Zjednoczonych poszukując rozwiązania złożonych problemów na całym świecie: od zakończenia konfliktów zbrojnych oraz zmniejszenia ubóstwa, do walki ze zmianami klimatu i ochrony praw człowieka. Kwestie dotyczące programu karier ONZ są liczne i zróżnicowane. 

W szeregach ONZ można znaleźć pracowników, którzy monitorują wybory, rozbrajają dzieci-żołnierzy, koordynują pomoc w sytuacjach kryzysów humanitarnych oraz zapewniają wsparcie administracyjne, jak i logistyczne do realizacji skomplikowanych zadań. To tylko kilka przykładów pracy w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Bądź na bieżąco: