Od partnerstwa do de-riskingu: Trajektoria relacji UE-Chiny

Data: 21 listopada 2023
Godzina: 18:30

Koleżanki i Koledzy, Członkowie i Sympatycy Network PL,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie “Od partnerstwa do de-riskingu: Trajektoria relacji UE-Chiny” organizowane przez nasze Stowarzyszenie. Spotkanie poruszy temat obecnej ewolucji stosunków europejsko-chińskich oraz ich przyszłego rozwoju. W trakcie dyskusji pojawią się wątki dotyczące relacji Chiny-Rosja czy współpraca UE-USA w stosunku do Chin.

Naszym prelegentem będzie Grzegorz Stec, specjalista ds. Chin, koncentrujący się na relacjach UE-Chiny. Grzegorz Stec pracuje obecnie jako analityk w Mercator Institute for China Studies oraz jest założycielem platformy non-profit EU-China Hub. Pracował również jako współpracownik Oxford Analytica. W tym roku został laureatem brukselskiej edycji listy Politico Power 40.

Badania Grzegorza Steca koncentrują się na stosunkach UE-Chiny, w tym na ich ramach instytucjonalnych, dyskursie strategicznym stosowanym przez obie strony oraz wysiłkach UE na rzecz budowania wspólnej polityki zagranicznej. Monitoruje również relacje Polska-Chiny i szersze relacje Europa Środkowo-Wschodnia-Chiny.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2023 o godzinie 18:30 w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli (Av. de Tervueren 48, 1040 Etterbeek) Prosimy o potwierdzenie obecności na spotkaniu poprzez wypełnienie formularza Google: