Podsumowanie spotkania nt. wolontariatów

Stowarzyszenie Network PL we współpracy z NGO ‘Service Civil International‘, oddział w Belgii, zorganizowało 4 kwietnia br. spotkanie informacyjne na temat wyjazdów na wolontariaty krótko- i długoterminowe organizowane przez lokalne NGOsy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w wielu krajach świata na 5 kontynentach.

Spotkanie prowadziła Sabina Jaworek, specjalistka ds. komunikacji i projektów w SCI Bruksela. Pani Jaworek opowiedziała o samej organizacji SCI oraz bardziej szczegółowo o tym, co SCI proponuje wolontariuszom, jakie są warunki uczestnictwa w wolontariacie (szkolenie weekendowe przed 1szym wyjazdem, bardzo skromna (jak na to, co ‘dostaje się’ w zamian) oplata administracyjna, brak ograniczeń wiekowych), jak wynaleźć wolontariat dla siebie (tematyka: szerokie spektrum od ochrony środowiska lokalnego po prawa człowieka) i przygotować się do wyjazdu.

W drugiej części spotkania członkini Network PL, Małgorzata Pitura zaprezentowała reportaż fotograficzny z wolontariatu w Tunezji, w oazie Chenini na południu, gdzie w sierpniu 2016 spędziła 2 tygodnie odnawiając ogród publiczny w lokalnym parku, wyśmienicie się przy tym bawiąc w międzynarodowym towarzystwie i zanurzając się w kulturze tego kraju.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.