Network PL podpisuje umowę współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie

12 maja Stowarzyszenie Network PL zawarło porozumienie o współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Celem współpracy jest promocja wiedzy o integracji europejskiej przez członków Stowarzyszenia, w tym m.in. absolwentów naszej uczelni. SGH i Network PL będą współpracować w zakresie działań integrujących absolwentów SGH, pracujących w instytucjach Unii Europejskiej z ich Alma Mater oraz promocji wiedzy o integracji europejskiej w SGH w celu wzmocnienia polskiego potencjału kadrowego w instytucjach unijnych.

„Nawiązanie współpracy pomiędzy SGH i Network PL jest bardzo ważnym krokiem w kierunku jeszcze skuteczniejszej promocji Unii Europejskiej pośród młodych osób oraz do zachęcania ich do wybory kariery w unijnych instytucjach. Jako Polak pracujący w Komisji Europejskiej i prezes Stowarzyszenia Network PL, zrzeszającego Polaków pracujących w międzynarodowych instytucjach, wiem, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu reprezentacji naszego kraju na wszystkich szczeblach. Mam głęboką nadzieję, że nasze porozumienie przyczyni się do wzmocnienia zainteresowania tą ścieżką kariery i zaowocuje pojawieniem się absolwentów SGH pośród wiodących urzędników Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego” – powiedział prezes zarządu Stowarzyszenia Network PL Maciej Szymański.

Porozumienie, zainicjowane przez dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, członka Network PL oraz profesor uczelniany SGH, obejmuje także współpracę w zakresie organizacji spotkań z polskimi pracownikami instytucji UE w SGH, promowania i informowania o ofercie studiów wszystkich poziomów, w tym podyplomowych i MBA wśród członków Network PL, promowania działalności i celów statutowych tego stowarzyszenia wśród studentów i absolwentów SGH oraz współpracę w zakresie rozwoju i doskonalenia kompetencji zawodowych członków Network PL.

„Cieszy mnie nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Network PL. Wielu naszych absolwentów, którzy otrzymali w SGH bardzo solidne wykształcenie, decyduje się na karierę w instytucjach unijnych. To dla nas zaszczyt, że nasi absolwenci, naukowcy i eksperci bez trudu odnajdują się na najwyższych stanowiskach w Unii Europejskiej, jak teraz w Parlamencie Europejskim, a kiedyś w Komisji Europejskiej prof. Danuta Huebner. To jest powód do chluby” – wskazał rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

Do współpracy podjętej na podstawie niniejszego porozumienia Szkołę Główną Handlową w Warszawie będzie reprezentowała pełnomocniczka rektora ds. współpracy z UE dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, prof. SGH, a Stowarzyszenie Network PL  –sekretarz zarządu Andrzej Lisiecki-Żurowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 3 =