Rola Trybunału Sprawiedliwości w integracji europejskiej – webinarium z Maciejem Szpunarem.

Data: 17 listopada 2021
Godzina: 19:30


Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na webinarium z Maciejem Szpunarem, Pierwszym Rzecznikiem Generalnym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które odbędzie się w czwartek, 17 listopada, w godz. 19:30 – 21:30.

Maciej Szpunar  jest polskim prawnikiem i adwokatem, doktorem habilitowanym nauk prawnych i profesorem uczelni na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 2008–2009 był podsekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, a w latach 2010–2013 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 2013 roku jest rzecznikiem generalnym w Trybunale Sprawiedliwości UE, a od października 2020 roku piastuje stanowisko jego Pierwszego Rzecznika Generalnego.

Z okazji siedemdziesięciolecia powstania Trybunału Sprawiedliwości, Maciej Szpunar poprowadzi około dwudziestopięciominutowy wykład na temat roli TS w procesie integracji europejskiej, po którym będziecie Państwo dysponowali możliwością przedkładania pytań do naszego Gościa.

Spotkanie poprowadzi Piotr Glonek, koordynator Stowarzyszenia Network PL w Wielkim Księstwie Luksemburga.

W mailu potwierdzającym rejestrację otrzymacie Państwo link do webinarium. Aby uniknąć problemów z dostępem, rekomendujemy skorzystanie z aplikacji Zoom dostępnej na EC STORE lub użycie przeglądarki Chrome. 

Zapraszamy bardzo serdecznie! Do zobaczenia!